COMITETUL JUDEȚEAN PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ, HOTĂRÂREA Nr.145

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Brașov HOTĂRĂȘTE:
Se constată, la data de 24.05.2021, că la nivelul unității administrativ- teritoriale Predeal incidența cumulată a cazurilor de infectare cu virusul SARS- COV-2 este de 0,61/1000 de locuitori.
începând cu data de 25.05.2021, ora 0:00, în unitatea administrativ- teritorială Predeal se vor aplica, pentru o perioadă de 14 zile, măsurile prevăzute în H.G. nr.531 din 11.05.2021, privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 13 mai 2021, precum și stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu modificările și completările ulterioare, corespunzătoare limitelor de incidență mai mică sau egală cu 1,5/1000 de locuitori.
în condițiile în care nu se constată o creștere substanțială a incidenței cumulate a cazurilor de COVID-19 și, implicit, încadrarea în alte limite de incidență, prezenta hotărâre urmează a fi reevaluată la finalul perioadei menționate pentru unitatea administrativ-teritorială Predeal.

CITESTE HOTARAREA COMPLETA AICI:

Hotărârea nr. 145 din 24.05.2021 a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă al Județului Brașov, privind constatarea incidenței cumulate a cazurilor de infectare cu virusul SARS-CoV-2 în unitatea administrativ teritoriala Predeal