EUROTEST ROMANIA - PREDEAL 16 - 19 FEBRUARIE 2015

Federatia Romana Schi Biatlon (FRSB) si Scoala Romana Schi - Asociatia Nationala a Monitorilor de Schi din Romania, a organizat testul EUROTEST pentru monitori de schi. Testul s-a desfasurat cu avizul Grupului de Lucru al Comisiei Europene, in statiunea Predeal, in perioada 16 - 19 februarie 2015.

EUROTEST –ul este o proba practica prin care monitorul de schi cu cea mai inalta calificare profesionala si care este declarat admis este indreptatit sa profeseze in meseria de monitor in spatiul european, acolo unde tarile respective sunt semnatare ale acordului de libera circulatie pe piata muncii.
Trebuie mentionat faptul ca Eurotest-ul este primul pas in dobandirea Cardului MOU, acest examen fiind urmat de modulul EUROSECURITY.
Desi este primul Eurotest pilot in Romania participarea a fost numeroasa .

Un numar de 6 candidati ( 4 baieti şi 2 fete) au reusit sa promoveze examenul.
Felicitari tuturor celor care au performat si care au realizat importanta acestui eveniment.

Copyright 2012. Primaria Predeal. Toate drepturile Rezervate. Inchiriere atv Predeal ; Inchirieri atv Predeal